Vakıf Emeklilik

MUHTEMEL BİRİKİM TABLOSU

Bireysel Emeklilik getiri hesaplama aracımız ile yaş, aylık tasarrufunuzla ödeyebileceğiniz katkı payı ve yatırmayı planladığınız toplu ödeme tutarı gibi bilgilerinizi girerek, emeklilik dönemizde hak kazanacağınız muhtemel bireysel emeklilik birikiminizi hesaplayabilirsiniz.

Getiri hesaplaması içerisine Devlet Katkısı’nın muhtemel birikim tutarına etkisi dahil edilmiştir.

Burada seçilen varsayımlara bağlı olarak yapılan hesaplamalar sonucu ulaşılan bireysel emeklilik getirisi tahmini olup, bu tutarın gerçekleşeceği konusunda garanti verilmemektedir.

TL
TL

EK PARAMETRELER GERİ DÖN

MUHTEMEL BİRİKİM TABLOSU

TL
TL
YIL
TL
%
TL
TL
TL
%
TL
Yıl Tarih Yaş Katkı Payı Yıl Sonu Birikim Yıllık Devlet Katkı Payı Yıl Sonu Birikimli DKS Yıl Sonu Toplam Birikim

GERİ DÖN

Notlar

  • Emeklilik döneminde ulaşacağınız birikim tutarı fon tercihleriniz ve yatırım getirilerine göre değişkenlik gösterebilir. Burada yapılan hesaplamalar sonucu ulaşılan tutar, tahmini bir tutar olup, şirketimiz bu tutarın gerçekleşeceği konusunda garanti vermemektedir.
  • 1. ve 2. senaryo kapsamında sunulan reel getiri oranları, plan kapsamında alınabilecek fonların işletim gideri kesintisinin son takvim yılı sonundaki (son iş günü) ağırlıklı ortalaması düşülerek ulaşılan net oranları göstermektedir. Uygulamada gerçekleşecek kesinti oranı, tercih edeceğiniz fonların fon işletim gideri kesintilerine bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanı sıra, yatırım aşamasında vergilendirme yapılmadığı için fon işletim gideri kesintisi sonrası getiri oranı aynı zamanda vergi sonrası net getiri oranını ifade etmektedir. Bununla birlikte, sistemden ayrılma sırasında toplam birikim değeri üzerinden vergi kesintisi yapılmaktadır.
  • İyimser ve kötümser senaryo kapsamında sunulan reel getiri oranları, plan kapsamında alınabilecek en yüksek fon işletim gideri kesintisi düşülerek ulaşılan net oranları göstermektedir. Uygulamada gerçekleşecek kesinti oranı, tercih edeceğiniz fonların fon işletim gideri kesintilerine bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanı sıra, yatırım aşamasında vergilendirme yapılmadığı için fon işletim gideri kesintisi sonrası getiri oranı aynı zamanda vergi sonrası net getiri oranını ifade etmektedir. Bununla birlikte, sistemden ayrılma sırasında, sistemde elde edilen yatırım getirisi üzerinden gelir vergisi kesintisi yapılacaktır.
  • Bu tabloda, katkı payı tutarınızın emeklilik dönemine kadar sabit kalacağı ve tablodaki hesaplamaların enflasyonun etkisinden arındırılması için enflasyonun sıfır olacağı varsayılmaktadır.
  • Daha detaylı bilgi için Emeklilik Gözetim Merkezinin www.emeklilik.egm.org.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.